Zamek Gniew – ślub i wesele

Narzeczeni planujący swój ślub i wesele często szukają wyjątkowej sali, która będzie stanowiła wspaniałą oprawę ich uroczystości. Zdecydowanie jednym z najpiękniejszych miejsc w kraju jest średniowieczny Zamek w Gniewie. Pięknie odnowiona krzyżacka forteca oferuje nie tylko parkiet taneczny w formie wystawnego dziedzińca, są tu również ozdobne komnaty z witrażami, w których Para Młoda może przygotowywać się do swojego wydarzenia. Na zamku poza weselem można zorganizować również kameralną uroczystość zaślubin.

Ujęcie przedstawia Parę Młodą podczas składania sobie przysięgi w trakcie ceremonii zaślubin. Wykonano je na Zamku w Gniewie. Jest to fotografia ślubna.

Młodą Parę oraz weselników powita na dziedzińcu zamkowym Kasztelan Zamku, a salwa armatnia da znać okolicznej szlachcie i gawiedzi o dniu tak podniosłym i przybyciu tak zacnych gości.

Nie koniec to jednak atrakcji: zwabiony salwą armatnią rycerz lubo szlachcic, może zapałać chęcią porwania Panny Młodej czy też jej druhny a to już jeno krok do zwady i pojedynków podczas prawdziwego wesela w pałacu.

Dodatkowo uroczystości weselne w Zamku mogą uświetnić asysty honorowe husarzy, salwy z armat i muszkietów, pojedynki rycerskie i szlacheckie, koncerty chóru gregoriańskiego i wiele innych atrakcji, których nie znajdziecie nigdzie indziej w województwie pomorskim.

Zamek oferuje nie tylko możliwość zorganizowania hucznego wesela, ale również kameralnego ślubu w jednej z komnat. Zdjęcia z przykładowego ślubu znajdziesz na moim blogu pod adresem Zdjęcia ślubne z Zamku Gniew Fotograf ślubny Warszawa

Przed salwą armatnią Kasztelan instruuje gości jakich ostrożności należy zachować przed wystrzałem. Fotografię ślubną wykonano na Zamku w miejscowości Gniew.

Na Zamku fotografowałem w październiku tego roku. Z perspektywy fotografa ślubnego, miejsce jest niezwykłe. Przestrzeń samego dziedzińca daje dużo możliwości na szukanie ciekawego kadru. Przez cały czas przygotowań do wesela czuć duże napięcie, kelnerzy biegają przygotowując stoły, ktoś donosi kwiaty, a wszystko nadzoruje Kasztelan.

Narzeczeni przygotowują się w komnatach, które dzięki światłu wpuszczanemu przez niewielkie średniowieczne okna pozwalają fotografowi na zabawę kontrastami.

W trakcie wesela najlepiej jest fotografować z bezprzewodowymi lampami błyskowymi postawionymi na stojakach. Ponieważ sala weselna jest bardzo wysoka, nie ma tutaj możliwości odbicia światła od sufitu. Warto też jest zadbać o oświetlenie ścian dziedzińca. Można porozmawiać o tym ze swoim DJem, który często oferuje usługi oświetleniowe. Kolorowe ściany dadzą piękne i stylowe tło dla zdjęć z zabawy.

Fotografia przedstawia zabawę weselną Pary Młodej na Zamku w Gniewie. Zdjęcie ślubne wykonałem na dziedzińcu zamkowym podczas wesela. Parę oświetliłem lampą błyskową, a kadr dla urozmaicenia reportażu przesłoniłem kryształem, jedną z wielu ozdób Zamku.

Informacje

Lokalizacja
Gniew, Pomorskie
Ilość gości
220
Liczba sal
1
Ustawienia stołów
Okrągłe
Opis miejsca
Dekoracje
Weselny ceremoniał

 

Zamek w Gniewie Opinie:

Opinie o Zamku w Gniewie pod kątem ślubu i wesela zamieściłem na osobnej stronie. Kliknij w link, aby do niej przejść Zamek w Gniewie Opinie